Blog Archives

Home  >>  

Liftplus.pl: przełamujemy bariery architektoniczne

Liftplus.pl: przełamujemy bariery architektoniczne

Przez blisko piętnaście lat obecności na rynku firma Lift Plus z Wrzosowej obok Częstochowy konsekwentnie umacniała swoją markę i dziś możemy śmiało powiedzieć, że Lift Plus jest firmą, która zredukowała lub całkowicie zlikwidowała bariery architektoniczne dla tysięcy osób. Lift Plus to z jednej strony specjalistyczne urządzenia – niwelujące lub całkowicie likwidujące bariery architektoniczne, z drugiej – fachowe doradztwo, profesjonalna obsługa, darmowe kosztorysy i wizje lokalne dla osób korzystających z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w link prowadzący do naszej strony. Za pośrednictwem czatu on-line nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i zaproponują właściwe rozwiązania Twoich problemów.

AVIVA Częstochowa

AVIVA Częstochowa

Nie można zaprzeczyć, że doświadczenie i świadomość przychodzą ludziom z czasem. Nie można nie zgadzać się z takimi słowami w kontekście ubezpieczeń. Tylko niewielu młodych osób zastanawia się jakie posiada ubezpieczenie. Zwykle opłacają składki ubezpieczeń grupowych oferowanych im w szkołach a dalej w początkach pracy zawodowej w firmie.

Dopiero z wiekiem przychodzi troska o siebie i najbliższych. Rodzina staje się większa. Trzeba ponosić odpowiedzialność już nie wyłącznie za siebie ale również za innych. Dopiero wtedy zaczynają nas interesować szczegóły ubezpieczenia. Wczytujemy się w umowy i sprawdzamy co co mówią i jaki zakres ubezpieczenia nas dotyczy.

Rynek ubezpieczeń jest ogromny. Wybór firm, które mogą zapewnić nam ubezpieczenie równie wielki. Z tego powodu aby dokonać dobrego wyboru ubezpieczenia powinno się poświęcić trochę cennego czasu i zapoznać się z umowami ubezpieczeniowymi poszczególnych firm i zdecydować się na to co najistotniejsze lub na własną rękę negocjować własne ubezpieczenie. Korzystnie jest jednak oszczędzić czas i wybrać dobrą firmę ubezpieczeniową, która dba o swoich klientów i zapewni dobre ubezpieczenie. Agent ubezpieczeniowy AVIVA Częstochowa zapozna się z potrzebami swojego klienta i na tej podstawie pomoże wybrać najlepszą opcję ubezpieczenia. Jest to także świetny agent ubezpieczeniowy AVIVA Katowice.

Projekty domów w różnych technologiach

Projekty domów w różnych technologiach

Tworzymy projekty domów budowanych w technologii tradycyjnej, drewnianej oraz szkieletowej. Nasze projekty są unikalne i dopasowane do preferencji Klienta. Staramy działać szybko i kompleksowo. Współpracujemy z dwoma firmami wykonującymi domy drewniane oraz szkieletowe, z firmą budowlaną i wykończeniową.

Wykonujemy projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze w następujących kategoriach:

 • obiekty mieszkalne, jednorodzinne, wielorodzinne w technologii tradycyjnej murowanej drewnianej lub szkieletowej,
 • obiekty przemysłowe (hale produkcyjne, magazynowe),
 • inwentaryzacja obiektów,
 • wizualizacje projektu,
 • termomodernizacje, przebudowy, nadbudowy, rozbudowy,
 • adaptacje projektów typowych,
 • uzyskanie dokumentacji do projektu budowlanego (warunku zabudowy lub wypis/wyrys z miejscowego planu zagospodarowania terenu),
 • dokumentacje do zgłoszenia budynku do 35 m2.

Najnowszym przebojem ostatniego czasu są całoroczne domy z bali drewnianych. Budowa takiego domu to przede wszystkim krótki czas budowy oraz niższe koszty w stosunku do domu tradycyjnego-murowanego. Taki dom jest również zdrowszy, a zapach unoszącego się w środku zapachu drewna jest czym wspaniałym. Dobrze wykonany i ocieplony dom drewniany jest na równi z trwałością z tym murowanym.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na Naszej stronie internetowej www.arthprojekty.pl a także na naszym fanpage na Facebooku: Domy drewniane i tradycyjne ARTH. Serdecznie zapraszamy! 🙂

Szkoła jazdy Częstochowa

Szkoła jazdy Częstochowa

Jeżeli żyjesz w pobliżu Częstochowy i właśnie udało Ci się myśleć o zrobieniu prawka, to chcemy zachęcić Cię do zaznajomienia się z ofertą uznanej szkoły jazdy, w której dobrze wykształceni a także optymistyczni instruktorzy zrobią wszystko co potrzeba, żebyś jak najlepiej pojął sztukę jeżdżenia autem!

W naszej szkole samochodowej kursanci ćwiczą identycznymi autami jak te, jakie wykorzystywane są w czasie egzaminów. Jednakże zabiegamy nie jedynie o to, żeby jak najlepiej uczyć kierowania, dbamy też o naukę zasad teoretycznych, dzięki czemu zdanie egzaminu jest jeszcze mniej skomplikowane.

O jakości naszej szkoły mogą świadczyć pierwsze pozycje w rankingach zdawalności. Odezwij się do nas i zaklep termin szkolenia, a pokażemy Ci wszystkie tras egzaminacyjne w Częstochowie - jak chociażby ta: klik!

Salon skoda

Salon skoda

Przy wskazywaniu cech współczesności trudno nie zwrócić uwagi na liczbę samochodów. Większość rodzin użytkuje przynajmniej jeden pojazd, dlatego też rodzinny budżet obarczony staje się podobnie kosztami paliwa, ale też przeglądów czy ewentualnych napraw. Dowolny kierowca zadaje sobie w pewnym momencie jedno istotne pytanie czy oddać swój wóz autoryzowanemu serwisowi czy przekazać do typowego warsztatu - jakie są wady i zalety takich wyjść?

Zwykle przy rozważaniu tematu tego rodzaju jak Volkswagen Częstochowa, więcej pozytywnych uwag dotyczy autoryzowanych serwisów. Z jakiego powodu tak się dzieje? Dla wielu podstawową i niezaprzeczalną zaletą jest tu bezpieczeństwo. Kluczową spośród najistotniejszych spraw, kiedy wsiadamy do samochodu jest poczucie bezpieczeństwa. Jeśli o pojazd zadbali eksperci, natomiast jakiekolwiek części zamienne są oryginalne, wtedy wiemy, że dowolne ryzyko ze strony samochodu okazuje się ograniczone do minimum. Jednocześnie w razie jakiejkolwiek sytuacji ryzyka, ten samochód nie zawiedzie. W wypadku autoryzowanych serwisów użyteczny jest też profesjonalizm pracowników. Samochodem zajmują się jedynie wykwalifikowani pracownicy, którzy wyśmienicie znają się rzeczywiście na wybranej marce.

Prawnik Częstochowa – Kwiatkowska Karolina

Prawnik Częstochowa - Kwiatkowska Karolina

W dzisiejszym świecie zapotrzebowanie na solidne i profesjonalne usługi prawne stale rośnie. Wynika to z coraz szerszego regulowania przepisami prawa różnego rodzaju sfer naszego codziennego życia. Rozwój gospodarki rynkowej oraz przyjęcie modelu państwa prawa to dwa główne czynniki powodujące zwiększenie zapotrzebowania na usługi prawnicze.

Ustalenie czy usługa ma charakter prawny nie zawsze jest proste i oczywiste. Jest to spowodowane tym, że część usług tego typu ma charakter doradczy czy też rzeczoznawczy. Aby móc precyzyjne ustalić zakres czynności określanych mianem usług prawniczych przydatne będą klasyfikacje wydane na podstawie przepisów o statystyce publicznej.

Zgodnie z obowiązującą Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług pojęcie „usługi prawnicze” obejmuje usługi w zakresie doradztwa prawnego i reprezentacji w dziedzinie prawa karnego, w pozostałych dziedzinach prawa, w postępowaniu ustawowym w kolegiach, komisjach arbitrażowych itp., usługi w zakresie patentów i praw autorskich, usługi notarialne, usługi związane z przetargami i aukcjami.

Przepisy ustaw korporacyjnych, tj. ustawy – Prawo o adwokaturze i radcach prawnych, zawierają pojęcie pomocy prawnej poprzez wskazanie, że polega ona w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Niewątpliwie w pojęciu „pomoc prawna” zawiera się możliwość świadczenia szeregu „usług prawniczych”.

Zasadniczym kryterium pozwalającym na odróżnienie usług prawniczych od innych usług powinno być kryterium podmiotowe - dotyczące wykształcenia świadczących je osób. Usługi prawne są to na pewno usługi o charakterze intelektualnym. Minimalnym warunkiem pozwalającym na świadczenie usług prawniczych jest ukończenie studiów wyższych prawniczych i uzyskani tytułu magistra prawa.

Solidny i sprawdzony Prawnik Częstochowa to na pewno osoba Pani Karoliny Kwiatkowskiej, która w roku 2004 ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. W dodatku jeżeli mówimy o radcy prawnym w Częstochowie to w 2014 roku Pani Karolina Kwiatkowska otrzymała pozytywny wynik z egzaminu radcowskiego i została umieszczona na liście radców prawnych.

Tadex S.C. -obróbka skrawaniem

Tadex S.C. -obróbka skrawaniem

Firma Usługowa Tadex S.C. w Częstochowie przy ulicy Sokolej 14b wykonuje profesjonalną obróbką metali i obróbką skrawaniem na światowym poziomie. Wieloletnie doświadczenie firmy zarówno w obróbce maszynowej CNC jak również w obróbce skrawaniem metali w sposób tradycyjny owocuje tym, że oferta firmy Tadex S.C. jest wybitnie bezkonkurencyjna. Obróbka skrawaniem CNC to podstawowe gałęzie działania tej firmy. Team firmy to wieloosobowy zespół działający w branży przetwarzania metali od wielu lat. Eksperci firmy szkoleni przez wiele lat w dziedzinie obrabiania metali oraz sterowania maszyn obrabiających metali w technologii CNC są niezastąpieni w skali całego regionu.Firma Tadex S.C. ma w ofercie również usługi badania struktury krystalicznej materiału metalowego oraz detekcję zwyrodnień powierzchni metalowych tylko dzięki nowoczesnemu laboratorium pomiarowemu. Obrabiarki sterowane oprogramowaniem komputerowym (Computerized Numerica Contrl) to baza nowoczesnej obróbki skrawaniem. Dzięki zastosowaniu urządzeń CNC możliwe jest osiągniecie o wiele lepszych rezultatów obróbki metalu i znacznie bardziej precyzyjnej dokładności skrawania metali niżeli metody tradycyjnego ręcznego skrawania metalu.

Dodatkowo obok doskonałej lokalizacji firmy Tadex S.C. jaką jest Częstochowa i województwo Śląskie jest przede wszystkim flota w postaci nowoczesnych urządzeń z przeznaczeniemdo obróbki metali i obróbki skrawaniem. Najlepiej wyposażona hala produkcyjna wyposażona jest maszynami do skrawania metali oraz maszynami do numerycznej obróbki skrawaniem CNC. Firma Usługowa Tadex S.C. prezentuje swoją ofertę na istotnych międzynarodowych targach powiązanych z maszynową obróbką skrawaniem i maszynową obróbka skrawaniem CNC metali. Ich oferta prezentowana była między innymi na kongresach takich jak MIDEST 2014 Francja jak też w Krakowie na Salonie Kooperacji przemysłowej 2014.

Maszyny numeryczne do obróbki skrawaniem CNC jakimi skrawa firma Tadex S.C. c Częstochowy to między innymi:

 • Centrum tokarskie CNC EAGLE 25 oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 25mm. Max. długość obrabianych detali 120mm. Sterowanie w 4 osiach.
 • Automat numerycznej obróbki tokarskiej EAGLE MINI TURN oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 32mm. Max. długość obrabianych detali 130mm. Sterowanie w 2 osiach Głowica narzędziowa 8 narzędzi.
 • Automat numerycznej obróbki tokarskiej CNC HYUNDAI KIT 450 oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. długość obrabianych detali 150mm. Sterowanie w 2 osiach.
 • Centrum tokarskie DUGARD 42 TT (42 SUB) oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. długość obrabianych detali 230mm. Sterowanie w 8 osiach. Wrzeciono przechwytujące.
 • Automat numerycznej obróbki tokarskiej KNUTH FANUC 0T oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. długość obrabianych detali 120mm. Sterowanie w 2 osiach.
 • Automat numerycznej obróbki tokarskiej TAKANG FANUC 0T oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. długość obrabianych detali 120mm. Sterowanie w 2 osiach.
 • Automat numerycznej obróbki tokarskiej WASHINO L-70 oferujemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. długość obrabianych detali 150mm. Sterowanie w 2 osiach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą przedsiębiorstwa Tadex S.C z miasta Częstochowy.

Whitford Miller – Licytacje komornicze

Whitford Miller - Licytacje komornicze

Kancelaria prawnicza Whitford Miller proponuje generalne wsparcie na każdym części licytacji komorniczej. Wykonujemy lustrację danych dotyczących licytowanej nieruchomości. Ponadto przeprowadzamy analizy operatu szacunkowego dokonywanego przez biegłego sądowego. Często również reprezentujemy naszych zleceniodawców podczas licytacji. Jesteśmy odpowiedzialni za kontakt naszego klienta zarówno z kancelarią komornika ,a także odpowiednimi sądami. Pozwala to na wejście w posiadanie nieruchomości o wiele taniej jak również w o wiele szybszym tempie. Nasze siedziby znajdują się na terenie miast Warszawa i Częstochowa mimo to bez problemu jesteśmy w stanie prowadzić sprawą w każdym rejonie naszego kraju. Zajmujemy się również sprawami odnoszące się do konfliktów o odszkodowanie z ubezpieczycielami. Więcej informacji wyszukają Państwo na naszej witrynie o odszkodowaniach. W naszym serwisie znajdą również Państwo bezpłatne profesjonalne wzory najpopularniejszych umów, kalkulatory, księgi wieczyste w formacie PDF, treści najważniejszych ustaw oraz bazę teleadresową wszystkich polskich prokuratur i sądów.

Akcesoria do kuchni

Akcesoria do kuchni

Zapraszamy wszystkich do zobaczenia naszego bloga poświęconego różnym akcesoriom niezbędnych w kuchni. Opisujemy tam najnowsze kierunki w „modzie kuchennej”. Zapoznacie się Państwo z akcesoriami oraz przeróżnymi przyborami potrzebnymi do pomocy w kuchni i nie tylko. Ciepło zapraszamy również każdego do zobaczenia naszego sklepu internetowego gdzie miło można kupić większość przedstawionych rzeczy. Dla mieszkańców Częstochowy dobra informacja, zakupiony towar dostarczymy bez opłaty pod wskazany adres. Prowadzimy sklep stacjonarny gdzie można osobiście przyjść i dokonać zakupu. Prowadzimy także sprzedaż hurtową dla sklepów. Bardzo dobre warunki współpracy. Dziękujemy.

Płytki ceramiczne Częstochowa

Płytki ceramiczne Częstochowa

Priorytetowe prace, które dotyczą wykończenia wnętrz Częstochowa to szpachlowanie i malowanie Częstochowa. O ile przyjęliśmy, że ściany muszą być nieskazitelnie gładkie to powinniśmy te prace powierzyć faktycznie doświadczonemu fachowcowi. Często niedoróbki widoczne bywają dopiero po ukończeniu wszystkich prac, a wtedy na poprawianie w zakresie takich pomyłek są prawie niemożliwe. Poniżej praktyczna porada, jak sprawdzić pracę fachowca. Najefektywniej przeprowadzić to wieczorem poprzez przeanalizowanie gładkości ściany podświetlonej światłem latarki lub jakąś inną lampą stawianą pod różnymi kątami. Wszelkie niedoróbki, zwłaszcza na połączeniach płyt gipsowo-kartonowych będą bardzo widoczne. O ile jednakże nasz wybór padł na jakieś tynki ozdobne, to wykonajmy próbę na małej powierzchni. Jeżeli przymierzamy się do remontowania lub wykończenia łazienki i będzie to na przykład temat płytki ceramiczne Częstochowa skierujmy do fachowca prośbę o prezentację zrealizowanych do tej pory zamówień, chociaż w formie zdjęć, na podstawie których zauważymy, czy mamy do czynienia z fachowcem z talentem.